Az iskoláról

Vidékfejlesztési Szakközépiskola

Szent István tér 1533/3, 929 38  Dunaszerdahely

Alapítási év 1957

( volt Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola)

www.dunagro.sk

Kedves Olvasó!

Szlovákia egyedüli magyar tannyelvű vidékfejlesztési szakközépiskolájának imertetőjét olvassa. Szeretnénk Önnek bemutatni iskolánkat és az általunk oktatott tanulmányi szakokat és szakirányzatokat.

Az  Agrárvállalkozás szakon a következő szakirányzatok választhatók:

4210 6 04  farmergazdálkodás

4210 6 08  mezőgazdasági menedzsment

A mezőgazdasági termelésben és a szolgáltatások terén végbemenő átalakulás, a privatizáció, a munkaerő piaci mechanizmusának alakulása megköveteli, hogy a szakközépiskola végzős diákjai ne csak alkalmazottak hanem sikeres vállalkozók is legyenek.

E szakirányzatok terén egyaránt jól érvényesülhetnek mind a fiúk, mind a lányok. Az alapvető szakmai jártasságuk mellett a tanulók elsajátítják a számítógép kezelését, gépírást, könyvvitelt és a levelezés formáit.

Megtanulják a menedzsment (üzletkötés) és a marketing (piackutatás) alapjait, és ezt fiktív cégek létrehozásával gyakorolhatják.

Az agrárvállalkozói szak tanulói tanulmányaik során megszerzik a személygépkocsira és traktorra érvényes járművezetői jogosítványt.

A vidékünkön előállított mezőgazdasági terményeket csak feldolgozás után lehet nyereségesen értékesíteni. Ez a feladata az élelmiszeriparnak és az élelmiszeripari vállalkozásoknak.

Az Élelmiszeripar szakon a következő szakirányzatok választhatók:

2940 6 08  élelmiszeripari vállalkozás

2940 6 09  élelmiszeripari ellenőr

A 2008/2009-es tanévtől az érdeklődők a következő új szakirányzatok közül választhatnak:

6324 6 00  regionális idegenforgalom menedzsere

6355 6 00 szolgáltatások az idegenforgalomban

A 2009/2010-es tanévtől az érdeklődők a következő új szakirányzatot választhatják:

4210 6 17   lótenyésztés és lovaglás

A tanulmányi idő négy év,  érettségi vizsgával végződik magyar és szlovák nyelvből és irodalomból, idegen nyelvből, a szaktantárgyak gyakorlati és elméleti részéből, vagy más választható tantárgyból (informatika, matematika, biológia, stb.).

A végzős tanulók a fent említett képesítésen kívül előfeltételt szereznek az egyetemi továbbtanuláshoz.

Érvényesülési lehetőségek:

A mezőgazdasági üzemekben, élelmiszer-ipari üzemekben, bankokban,biztosító-társaságoknál, mezőgazdasági és élelmiszeripari jellegű vállalkozásokban, mezőgazdasági szolgáltatási vállalatokban, családi farmokon, nem mezőgazdasági jellegű vállalkozások területén, kereskedelmi vállalkozásokban, stb.

A regionális idegenforgalom menedzsere és szolgáltatások az idegenforgalomban szakirányzatok végzősei utazási irodákban, információs központokban, múzeumokban, helyi idegenforgalom szervezőiként helyezkedhetnek el, valamint idegenvezetőként vagy vállalkozhatnak az idegenforgalomban.

Az iskolához tartozik:

-          saját kollégium ( 2 vagy 3 ágyas szobákkal),

-          konyha és étkezde,

-          számítástechnikai szaktantermek,

-          modern szemléltető eszközökkel felszerelt tantermek,

-          szakkönyvtár,

-          médiaközpont,

-          tornatermek, sportpálya, fedett uszoda, fitnesz,

-          tangazdaság,

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, egész osztályokat is – tanulmányi látogatás céljából. Beszélgetést ajánlunk az iskola tanáraival és diákjaival.

• Spojená škola, Nám. sv. Štefana 1533/3, Dunajská Streda
        Námestie. sv. Štefana 1533/3